על בית הספר

בית הספר השש שנתי בכפר הירוק פועל כחממה של מצויינות לימודית וחינוכית והוא נחשב כיום לבית הספר הגדול והמוביל בישראל לתלמידים מחוננים ומצטיינים.
 
רמת הלימודים בבית הספר גבוהה מאוד והוא הצמיח ומצמיח מדענים, רופאים, מהנדסים, אנשי תקשורת, אמנים ואנשי רוח.
 
את ביה"ס השש שנתי מנהלת הגב' נעמי אליישיב.בשנים האחרונות נערך בכפר הירוק ניסוי פדגוגי בתחום המנהיגות הסביבתית אשר לווה ע"י גף ניסויים ויזמות במשרד החינוך.
במשך חמש שנים פעל הכפר הירוק ככפר נוער ניסויי והחל משנה"ל תשע"א הפך הכפר הירוק למרכז הפצה בינלאומי בתחום פיתוח המנהיגות הסביבתית.
 
כיום מתחנכים בכפר הירוק כ-2000 תלמידים, חלקם תלמידי פנימייה וחלקם תלמידי חוץ וכולם לומדים יחד בביה"ס.
 
לביה"ס שתי חטיבות, חטיבת הנעורים לתלמידי כיתות ז'-ט' והחטיבה הבוגרת לתלמידי כיתות י' עד י"ב.
שתי החטיבות לומדות במתחם עצמאי וצוות ניהולי ואדמיניסטרטיבי משלהן. יחד עם זאת, מורי ביה"ס מלמדים ברצף שש שנתי.

חטיבת הביניים

את חטיבת הנעורים מנהלת הגב' דפנה מנור.תכנית הלימודים בכיתות ז' עד ט' מבוססת על תכנית הליבה המחייבת של משרד החינוך, תכנית הליבה במנהיגות וסביבה הייחודית לכפר הירוק,  ותכנית ההתמחות על פי מסלול הבחירה של התלמיד.

תכנית הליבה הייחודית במנהיגות סביבתית פותחה במסגרת הניסוי בכפר הירוק והיא כוללת לימודי תיאוריה ושטח, לימודי ביולוגיה וסביבה וסדנאות במנהיגות. נוסף על כך, כל תלמיד בוחר במסגרת שעורי הבחירה ממגוון נושאים בתחום הרוח, החברה, האומנות והספורט. חינוך לעבודה – החל מכיתה ט' בוחר כל תלמיד ענף חקלאי או ענף בתחום השירות בו הוא מחוייב לעבוד במהלך השנה במסגרת מערכת השעות.

העבודה בכפר הירוק הינה חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים ומהתכנית החינוכית הייחודית למקום.

החטיבה העליונה

את החטיבה הבוגרת מנהלת גב' עירית יצחק. תלמידי השכבה הבוגרת ממשיכים בדרך כלל ללמוד עם בני כיתתם מחטיבת הנעורים, בהתאם למסלול שבחרו. מסלול מופת ומסלול קדם רפואה הם מסלולים שש שנתיים בהם נקבעות מגמות ההתמחות של התלמידים כבר בחטיבת הנעורים. לתלמידי המסלולים האחרים ישנה אפשרות לבחור בכיתה י' מבין מגוון מגמות ההתמחות של בית הספר על פי האשכולות. תכנית הלימודים בכיתה י'-י"ב כוללת את לימודי הליבה שמהווים את מקצועות החובה לבגרות ואת מקצועות ההרחבה של המגמה. בנוסף, ממשיכות תכניות ההעשרה הייחודיות למסלולים השונים.

מרכז משאבים וספרייה

מרכז המשאבים בכפר הירוק מהווה צומת של למידה לכל תלמידי הכפר. המרכז מספק לבאים בשעריו שירותי תקשוב, אינטרנט ומידע. מרכז המשאבים כולל שתי מעבדות מחשבים המשמשות לשיעורים מתוקשבים, מחשבים לשימוש קהל המשתמשים, ספרייה רחבת ידיים המכילה ספרי קריאה בעברית ובאנגלית, ספרי עיון ויעץ. ניתן ללמוד במרכז בצורה יחידנית, בקבוצה או בהנחיית מורים ומדריכים הנותנים שיעורי עזר ושיעורים פרטניים.

המרכז פתוח משעות הבוקר המוקדמות עד לשעות הערב המאוחרות והוא משמש את תלמידי בית הספר, המורים והעובדים לאורך כל שעות היום. צוות המרכז כולל את מנהלו, מידענים/ות ואנשי תמיכה טכניים העומדים לרשות באי המקום. המרכז אחראי על ניהול אתר האינטרנט של הכפר, על מתן שירותי הדפסה, צילום, סריקה, השתלמויות ושירות טכני למורים, הפקת מוצרי שיווק, עזרה בהפקות מולטימדיה ועוד.

במרכז המשאבים מוצגות מעת לעת תערוכות בית ספריות מעשה ידי התלמידים.

 

הנחיות להדפסה וצילום במרכז:

לצורך הדפסה או צילום מסמכים יש להטעין בכסף את חשבון ההדפסה שלכם. היכנסו לכתובת הבאה לצורך הטענת חשבונכם (יש להזין תעודת זהות ללא ספרה אחרונה בשדות שם המשתמש והסיסמה):

 

לאתר הספרייה:

דואר אלקטרוני:  library@kfaryarok.org.il

שעות פתיחת המרכז:
ימי א'- ד'   07:45 – 22:00
יום ה'    07:45 – 15:45
טלפון: 03-6455612