על בית הספר

בית הספר השש שנתי בכפר הירוק פועל כחממה של מצויינות לימודית, חברתית וערכית והוא נחשב כיום לבית הספר הגדול והמוביל בישראל.
 
בית הספר השש שנתי נחלק לשתי חטיבות: חטיבת הביניים לתלמידי כיתות ז'-ט' והחטיבה העליונה לתלמידי כיתות י' עד י"ב.
כל חטיבה מתנהלת במתחם עצמאי וצוות ניהולי ואדמיניסטרטיבי משלה. יחד עם זאת, מורים רבים בביה"ס מלמדים גם בחטיבת הביניים וגם בחטיבה העליונה.
 
רמת הלימודים בבית הספר גבוהה מאוד והוא הצמיח ומצמיח מדענים, רופאים, מהנדסים, אנשי תקשורת, אמנים ואנשי רוח.
 
כיום מתחנכים בכפר הירוק כ-2500 תלמידים בכיתות ז' עד י"ב, חלקם תלמידי פנימייה וחלקם תלמידי חוץ וכולם לומדים יחד בביה"ס.
אוכלוסיית תלמידי הכפר הירוק מגוונת מאוד ומאפשרת הזדמנות בלתי רגילה לתלמידי אזור המרכז לפגוש ולהכיר תלמידים ממגוון הקשת הישראלית. תלמידי הכפר הירוק מגיעים מכ-160 ישובים ברחבי הארץ, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כמו כן, מתחנכים בכפר הירוק תלמידים עולים חדשים, עולים וותיקים, תושבים חוזרים ובני מיעוטים. כולם לומדים ומתחנכים יחד בכפר הירוק. 
 
אחד הדברים היפים שתלמידי הכפר הירוק גאים בו הוא האקלים החיובי והמכיל של התלמידים ושל הצוות החינוכי.
 
 

חטיבת הביניים

תכנית הלימודים בכיתות ז' עד ט' מבוססת על תכנית הליבה המחייבת של משרד החינוך, התכנית הייחודית של הכפר הירוק במנהיגות וסביבה, ותכנית ההעשרה על פי מסלול הבחירה של התלמיד.

התכנית הייחודית במנהיגות סביבתית פותחה על ידי הצוות החינוכי של הכפר הירוק והיא כוללת לימודי תיאוריה ושטח, אקולוגיה, לימודי ביולוגיה וסביבה וסדנאות לפיתוח כישורי מנהיגות. נוסף על כך, כל תלמיד בכיתות ז'-ח' בוחר שיעור, במסגרת שעורי הבחירה, ממגוון נושאים בתחום הרוח, החברה, האומנות והספורט.

החל מכיתה ט' בוחר כל תלמיד ענף חקלאי או ענף בתחום המינהלה, בו הוא מחוייב לעבוד במהלך השנה אחת לשבוע. העבודה בכפר הירוק הינה חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים ומהתכנית החינוכית הייחודית למקום.

החטיבה העליונה

תלמידי השכבה העליונה ממשיכים בדרך כלל ללמוד עם בני כיתתם מחטיבת הביניים, בהתאם למסלול שבחרו. מסלול מופת ומסלול קדם רפואה הם מסלולים שש שנתיים בהם נקבעות מגמות ההתמחות של התלמידים כבר בחטיבת הביניים. לתלמידי המסלולים האחרים ישנה אפשרות לבחור בכיתה י' שתי מגמות לימוד בנוסף למקצוע מוגבר (אנגלית, מתמטיקה) מבין מגוון מגמות ההתמחות של בית הספר.

תכנית הלימודים בכיתה י'-י"ב כוללת את לימודי הליבה שמהווים את מקצועות החובה לבגרות ואת מקצועות ההרחבה של המגמה. בנוסף, ממשיכות תכניות ההעשרה הייחודיות למסלולים השונים והתלמידים משתתפים בסדנאות לפיתוח מעורבות חברתית.

מרכז משאבים וספרייה

מרכז המשאבים בכפר הירוק מהווה צומת של למידה לכל תלמידי הכפר. המרכז מספק לבאים בשעריו שירותי תקשוב, אינטרנט ומידע. מרכז המשאבים כולל שתי מעבדות מחשבים המשמשות לשיעורים מתוקשבים, מחשבים לשימוש קהל המשתמשים, ספרייה רחבת ידיים המכילה ספרי קריאה בעברית ובאנגלית, ספרי עיון ויעץ. ניתן ללמוד במרכז בצורה יחידנית, בקבוצה או בהנחיית מורים ומדריכים הנותנים שיעורי עזר ושיעורים פרטניים.

המרכז פתוח משעות הבוקר המוקדמות עד לשעות הערב המאוחרות והוא משמש את תלמידי בית הספר, המורים והעובדים לאורך כל שעות היום. צוות המרכז כולל את מנהלו, מידענים/ות ואנשי תמיכה טכניים העומדים לרשות באי המקום. המרכז אחראי על ניהול אתר האינטרנט של הכפר, על מתן שירותי הדפסה, צילום, סריקה, השתלמויות ושירות טכני למורים, הפקת מוצרי שיווק, עזרה בהפקות מולטימדיה ועוד.

במרכז המשאבים מוצגות מעת לעת תערוכות בית ספריות מעשה ידי התלמידים.

 

הנחיות להדפסה וצילום במרכז:

לצורך הדפסה או צילום מסמכים יש להטעין בכסף את חשבון ההדפסה שלכם. היכנסו לכתובת הבאה לצורך הטענת חשבונכם (יש להזין תעודת זהות ללא ספרה אחרונה בשדות שם המשתמש והסיסמה):

 

לאתר הספרייה:

דואר אלקטרוני:  library@kfaryarok.org.il

שעות פתיחת המרכז:
ימי א'- ד'   07:45 – 22:00
יום ה'    07:45 – 15:45

דילוג לתוכן