על בית הספר

בית הספר החקלאי השש שנתי בכפר הירוק פועל כחממה של מצויינות לימודית, חברתית וערכית והוא נחשב כיום לבית הספר המוביל בישראל הן מבחינת הרמה הלימודית והן ברמה הערכית. בשנת הלימודים תשפ"ג מוקם בית הספר השש שנתי בראש טבלת בתי הספר המצטיינים בשעורי הזכאות לבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד במתמטיקה.
 
בית הספר השש שנתי נחלק לשתי חטיבות: חטיבת הביניים לתלמידי כיתות ז'-ט' והחטיבה העליונה (תיכון) לתלמידי כיתות י' עד י"ב.
את בית הספר השש שנתי מנהלת נעמי אלישיב, את חטיבת הביניים מנהל ערן מוסקוביץ' ואת התיכון מנהלת דפנה מנור.
מורים רבים בביה"ס מלמדים על כל הרצף השש שנתי,  גם בחטיבת הביניים וגם בתיכון.
  
בשנת הלימודים תשפ"ד מתחנכים בבית הספר החקלאי השש שנתי  כ-2500 תלמידים בכיתות ז' עד י"ב, מתוכם כ- 500 תלמידי פנימייה ומשפחתונים המתגוררים בכפר הירוק.

"בית הספר במספרים:"
בחטיבת הביניים 32 כיתות אם.
בתיכון 40 כיתות אם.
12 כיתות מחוננים.
4 כיתות בפרויקט נעל"ה (נוער עולה לפני הורים)
3 כיתות אתגר לבגרות בחקלאות.
17 מגמות לימוד לבחירה בתיכון.
7 מסלולי לימוד לבחירה בחטיבת הביניים.
 
אוכלוסיית תלמידי הכפר הירוק מגוונת מאוד ומאפשרת הזדמנות בלתי רגילה לתלמידי אזור המרכז לפגוש ולהכיר תלמידים ממגוון הקשת הישראלית. תלמידי הכפר הירוק מגיעים מכ-150 ישובים ברחבי הארץ, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום. כמו כן, מתחנכים בכפר הירוק תלמידים עולים חדשים, עולים וותיקים, תושבים חוזרים ובני מיעוטים. כולם לומדים ומתחנכים יחד בכפר הירוק. 

חטיבת הביניים

תכנית הלימודים בכיתות ז' עד ט' מבוססת על תכנית הליבה של משרד החינוך, התכנית הייחודית של בית הספר בחקלאות ובלימודי סביבה ואגרואקולוגיה, ותכנית ההעשרה על פי מסלול הבחירה של התלמיד.

התכנית הייחודית בחקלאות ובלימודי סביבה ואגרואקולוגיה פותחה על ידי הצוות החינוכי של הכפר הירוק והיא כוללת לימודים עיוניים בתחומים: שימור טבע, סוגיות אקלים, המגוון הביולוגי, אקולוגיה, ביולוגיה וסביבה, ולימודים התנסותיים בחקלאות ובשימור טבע. כמו כן, משתפים התלמידים בסדנאות לפיתוח כישורי מנהיגות. 

נוסף על כך, כל תלמיד בכיתות ז'-ח' בוחר שיעור, במסגרת שעורי הבחירה, ממגוון נושאים בתחום הרוח, החברה, האומנות והספורט.

החל מכיתה ט' עובדים התלמידים במשמרות בחקלאות ובענפי הנוי והשירותים השונים.  העבודה והתרומה לקהילה  בכפר הירוק הינה חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים ומהתכנית החינוכית הייחודית למקום.

החטיבה העליונה

החל מכיתה י', בוחרים התלמידים במגמות הלימוד בהם הם יעמיקו את ידיעותיהם ויבחנו בבגרות בהיקף של 5 יחידות לימוד. לתלמידים ניתנת האפשרות לבחור בשתי מגמות לימוד בנוסף למקצוע מוגבר (אנגלית, מתמטיקה) מבין מגוון מגמות ההתמחות של בית הספר.

תכנית הלימודים בכיתה י'-י"ב כוללת את לימודי הליבה שמהווים את מקצועות החובה לבגרות ואת מקצועות ההרחבה של המגמה. בנוסף, ממשיכות תכניות ההעשרה הייחודיות למסלולים השונים והתלמידים משתתפים בסדנאות מעורבות חברתית.

תלמידי החטיבה העליונה בכפר הירוק זוכים להשתתף בתכנית חברתית ערכית אשר מותאמת לגילם ולצרכים היחודיים של בני הנוער ובכלל זה: הכנה לשירות לאומי וצבאי, היכרות עם מסגרות התנדבותיות, עיסוק בדמוקרטיה, היכרות עם מגוון החברה הישראלית, זכויות אדם וחובות אזרחיות, שואה ותקומה ועוד. 

מרכז משאבים וספרייה

מרכז המשאבים בכפר הירוק מהווה צומת של למידה לכל תלמידי הכפר. המרכז מספק לבאים בשעריו שירותי תקשוב, אינטרנט ומידע. מרכז המשאבים כולל מעבדת מחשבים , מחשבים לשימוש התלמידים, ספרייה רחבת ידיים המכילה ספרי קריאה בעברית ובאנגלית, ספרי עיון ויעץ. ניתן ללמוד במרכז בצורה יחידנית, בקבוצה או בהנחיית מורים ומדריכים הנותנים שיעורי עזר ושיעורים פרטניים.

המרכז פתוח משעות הבוקר במהלך יום הלימודים ועד לשעות הערב המאוחרות והוא משמש את תלמידי בית הספר. 

עוד במרכז ניתן לקבל שירותי הדפסה, צילום, סריקה ושירות טכני .

 

 

הנחיות להדפסה וצילום במרכז:

לצורך הדפסה או צילום מסמכים יש להטעין בכסף את חשבון ההדפסה שלכם. היכנסו לכתובת הבאה לצורך הטענת חשבונכם (יש להזין תעודת זהות ללא ספרה אחרונה בשדות שם המשתמש והסיסמה):

 

לאתר הספרייה:

דואר אלקטרוני:  library@kfaryarok.org.il

שעות פתיחת המרכז:
ימי א'- ד'   07:45 – 22:00
יום ה'    07:45 – 15:45

דילוג לתוכן