מנהיגות חברה וכלכלה

חזון חינוכי

"הבעיות הקשות ביותר מתעוררות כשמשהו שאנו רואים כמובן מאליו מפסיק לעבוד לרגע".   מיליוני ישראלים הולכים כל יום לעבודה, עושים עסקאות, לוקחים הלוואות ומנסים לחסוך כאשר בעצם איש מעולם לא נתן להם את הכלים לעשות זאת. כבר בגיל שש אנו מלמדים את ילדינו לרכוב על אופניים אבל מעולם לא באמת הקדשנו זמן ללמד אותם מהו שוק? מהו כסף? מהי צרכנות נבונה? וכיצד מתנהלים נכון כלכלית?

אך התמונה לא שלמה. בשנים האחרונות מתגברת ההבנה כי חשיבה חברתית וסביבתית היא הדרושה להשלמת החלקים החיוניים כל-כך למארג חיינו. כולם מדברים על זה, מתהדרים בזה, אבל רק בודדים יודעים להסביר מהי אחריות חברתית וסביבתית. בארץ הפך המונח לשם נרדף של תרומה לקהילה, אבל אחריות חברתית היא הרבה יותר מזה. מדובר קודם כל בהתחשבות ובדאגה לעמיתיי, לאלו שאינם שכניי, ולסביבה שבה אני חיי  . 

אנו מאמינים כי כלים אלו, החשובים והמשפיעים כל-כך על חייהם הבוגרים של ילדנו, חיוני ללמד רגע לפני שהם מגבשים את תפיסת עולמם. בשונה ממסגרות אחרות אנו משקיעים את מירב מאמצינו בחוויית לימוד אישית ומקצועית תוך שימוש בעזרים מאתגרים ומסקרנים.

פרטי התוכנית

התוכנית  שנבנתה עבור הכפר הירוק הינה מקורית וחדשנית. היא פונה לבני הנוער במסגרת עולם המושגים המוכר להם ומשלבת הסברים מעמיקים ופיתוח המחשבה ע"י התנסויות מעשיות ובאמצעות משחקים וסימולציות ייחודיים ומאתגרים.

להבין את הכלכלה

רבים מהמושגים והכלים שאנו עושים בהם שימוש בחיינו נאספו על דרך של הסקה והתרשמות כלליים, לעיתים הם נראים מורכבים ומסובכים אך בפועל הם אינם כאלה כלל. יחד נצא למסע מאתגר ומסקרן ונחשוף את הפשטות וההיגיון הגלומים במושגים שנראים לנו ברורים.

שכנוע וניהול משא-ומתן

היכולת לשכנע ולהסביר את עצמנו באופן נבון ובהיר היא כלי הכרחי לכל אדם. בכל יום אנו נדרשים להציג את עמדתנו, לשכנע ולעמוד על שלנו בסוגיות המרכזיות של חיינו. בשלב זה נפתח את היכולת לעמוד מול קהל, לטעון טיעונים מושכלים ונבונים ולשכנע את הסובבים בדרך אינטליגנטית ויעילה.

ליזום ולהקים חברה

בשלב זה נעשה את צעדינו הראשונים בעולם העסקים, וניישם מגוון כלים מעשיים. נקים חברה וירטואלית כאשר אנו בעלי התפקידים בה. נקבל החלטות בצוות, נאסוף נתונים, נכיר שווקים, נפתח מוצר ונלמד כיצד לשווק את רעיון המיזם שלנו. סיומו של השלב הוא סיומה של התכנית ובו נציג פרזנטציה המסכמת את פעילות החברה.

להיות ירוק

בבית, בדרך לבית-הספר, בטבע ואפילו בחוף הים- יותר מאי פעם בתולדות האנושות, אנו משפיעים על סביבתנו, מתערבים ומשנים אותה – ובכך מפרים את האיזון הטבעי הנחוץ להמשך קיומנו בה. בשלב זה נבין למה משאבי הסביבה נחוצים לנו כל-כך, והאם בכוחנו לחולל שינויים סביבתיים?

אחריות חברתית

בישראל הפך המונח לשם נרדף של תרומה לקהילה, אבל אחריות חברתית היא הרבה יותר מזה. מדובר קודם כל בהתחשבות ובדאגה לעמיתיי, לאלו שאינם שכניי, ולסביבה שבה אני חיי.   
בשלב זה נלמד איך החלטות קטנות יכולות לחולל שינויים גדולים, איך אנו משפיעים ומושפעים מהסביבה שלנו ונלמד מהי חשיבה ביקורתית.

רוצה שחווית התיכון שלך תהיה שונה?
 אם אתה יודע מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול
למה לא להתחיל מעכשיו?
 
עם 100% זכאות לבגרות
ומקום ראשון בבחינות המיצ"ב אפשר להגשים כבר את החלום

לפרטים והרשמה:

(בימים א'-ה' בין השעות 8:00-12:00)

דילוג לתוכן