פעילויות ייחודיות

מסלול הכטב"מ

מסלול הכטב"מ (כלי טיס בלתי מאויש) הוא מיזם חינוכי טכנולוגי ייחודי במינו שהוקם ומתופעל על-ידי תלמידים. המסלול מיועד לתלמידים המתעניינים בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים, תוך קידום יכולותיהם האישיות והקבוצתיות.

המסלול כולל תכנית לימודית תלת-שנתית (מכיתה י' עד י"ב) המקנה 5 יח"ל. תלמידי המסלול נחשפים למגוון תכנים טכנולוגיים, כגון: אלקטרוניקה, תכנות, אווירונאוטיקה, מכטרוניקה ומערכות תקשורת. הלמידה במסלול מבוססת פרויקטים, עבודה בקבוצות קטנות והנחייה של תלמידים על ידי תלמידים מכיתה י"ב. מסגרת למידה זו מטפחת מגוון מיומנויות הכוללות: אוריינות טכנולוגית (כגון – עיצוב והדפסת תלת-מימד והכשרה מקצועית להטסת רחפנים), למידה עצמאית, כישורי עבודת צוות וניהול זמן.

לפרטים ומידע נוסף על המסלול: uavprogram@gmail.com

מועצת נוער כלל כפרית

מועצת הנוער מהווה את גוף העל של תלמידי וחניכי הכפר אשר אחראי על חיי הנוער בכל התחומים. מועצת הנוער מורכבת מנציגי כל השכבות ומשמשת כפרלמנט.

המועצה מורכבת מועדות הפועלות בתחומים שונים לשיפור איכות חייהם של התלמידים בכפר ובתרומה לקהילה. הועדות עוסקות בנושאים מגוונים כגון: אקולוגיה, עיתון הכפר, תלמידים מלמדים תלמידים, ועדת משק, מרכז מבקרים, חדר האוכל, הסעות, ספרייה, חזות הכפר, אתר אינטרנט תומך למידה המופעל על ידי התלמידים  ועוד.
מועצת הנוער הכלל כפרית מבטאת את יחסי הגומלין הפוריים בין בית הספר, המשק והפנימייה.

פרוייקט רובוטיקה בכפר הירוק

הכפר הירוק פותח לפני תלמידיו את ההזדמנות להשתתף בתחרות הרובוטיקה הבין-לאומית FRC של ארגון FIRST.
ארגון FIRST המארגן את התחרות, הוא ארגון בין-לאומי, ללא מטרות רווח, וייעודו עידוד בני נוער לעסוק במדע ובטכנולוגיה. הארגון הוקם לפני 20 שנה על ידי הממציא והיזם האמריקני דין קיימן, וכיום מספר התלמידים המשתתפים בפעילות גבוה מ-300 אלף.
מטרות הפרויקט הן לעודד צעירים בכל העולם להיכנס לעומקו של עולם המדע והטכנולוגיה באמצעות בניית רובוט מתוחכם, וכן עידוד הנוער לפעילות התנדבותית-טכנולוגית לשם החדרת הטכנולוגיה בקרב הקהילה.
בפרויקט הרובוטיקה התלמידים מקבלים משימה (משחק), המוכרזת בשידור אינטרנטי עולמי בתחילת חודש ינואר של אותה השנה, ומגדירה את כללי המשחק ואת הרובוטים לאותה השנה. תוך שישה שבועות על התלמידים לבנות רובוט מתוחכם שיעמוד בדרישות המשחק ולהציג פרויקטים התנדבותיים שיזמו כדי לקדם את הטכנולוגיה בקהילה.
חשוב לציין שבסיום המסלול יכולים התלמידים להגיש פרויקט סיכום בהיקף של 5 יחידות לימוד בבקרת מכונות (רובוטיקה).

ההשתתפות בפרויקט כרוכה בתשלום נוסף, ופעילות הקבוצות מתקיימת לאחר שעות הלימודים.

תחרות הרובוטיקה הארצית התקיימה השנה (2016) בהיכל יד אליהו ב 8-10 לאפריל ובה זכינו בפרס האליפות על חינוך מעורר השראה להנדסה ומדע והעפלנו לתחרות הרובוטיקה העולמית בסינט לואיס להתחרות עם הרובוט שלנו במגרש של הגדולים.

להלן פוסט שהפיץ בפייסבוק אחד השופטים:

"הקבוצה לה הענקנו ,חברי השופטים ואני, את פרס ההשראה השנה, גילתה את הסוד, הלכה צעד אחד קדימה ועכשיו היא גורמת לכל אלה להם היא תורמת להעביר הלאה- ולתרום לאחרים. אחרי שעזרו לנערים משכונת מצוקה, השיגו תרומות בסך חצי מליון ₪

(ואז העבירו אותן לטובת הקמת קבוצת הרובוטיקה בשכונת המצוקה) ודחפו להקמת בית ספר ליזמות, הם פתחו תוכנית במסגרתה מועבר כל הטוב הזה למעגל חדש, ובכך התחילו תגובת שרשרת מדהימה.

תודה לכם GreenBlitz 4590 מהכפר הירוק קיבלתי מכם המון השראה היום.

עכשיו אני יודע שיש על מי לסמוך"

יזמים צעירים

חברת היזמים הצעירים כוללת 28 תלמידים משכבת ט' שמפתחים מוצרים חדשניים .

בתאריך 2/5 התקיים יריד המכירות האזורי של יזמים צעירים.

ביריד השתתפו כל הקבוצות של אזור השרון וביניהן כמובן קבוצת Green Dream שלנו !

היריד מכירות התקיים בקניון G בכפר סבא. ביריד הם מכרו את המוצר 'גריני' והוא למעשה משחק לימודי לילדים בו הם מתרגלים קריאה בעזרת סיפורים קצרים ומוכרים, מגדלים צמח הקשור לסיפור בעצמם, לומדים על ערכים כגון סבלנות, אחריות והתמדה וכל זה בשילוב של הנאה וכיף. הקבוצה מכרה את כל ערכות המוצר במלאי!

פרטי המוצר: ערכת גידול צמחים לימודית וחווייתית לילדים המשלבת גינון ביתי תחת ערכות נושא, תכנים לימודיים, פעילות חברתית / אינטראקטיבית, זמן איכות של הורים וילדים.

מרכז הלמידה

מרכז הלמידה הוא חלק אינטגרלי ממערך הלמידה בכפר הירוק. המרכז משמש מסגרת הבאה לתת תמיכה ומענה לצרכים הלימודיים השונים של התלמידים. 

הלמידה במרכז מתרכזת ב-שלושה מישורים:

במישור הפרטני

העזרה ניתנת לתלמידים באופן יחידני ע"י צוות מקצועי שהוכשר לכך וכולל: מורות להוראה מתקנת לתלמידים ליקויי למידה, מאבחנת דידקטית ומאבחן פסיכולוגי. מורות מקצועיות לשיפור מיומנות קריאה והבעה. 

קבוצות למידה

למידה בקבוצות קטנות ע"י מורים מקצועיים. כתגבור לחומר הנלמד בכיתה וכהכנה לקראת בחנות ביה"ס ובחינות הבגרות, במקצועות הבאים: מתמטיקה, אנגלית, לשון, אומנות, היסטוריה, ביולוגיה, תנ"ך.

עזרה בהכנת שיעורי בית

העזרה פתוחה בפני כל תלמידי הכפר וניתנת ע"י מורים מקצועיים בכל מקצועות הלימוד . כמו כן במסגרת זו יכולים התלמידים לקבוע עם הצוות המלמד ימים ושעות לפי תוכנית אישית.

המרכז מקיים קשר קבוע עם המורים והנהלת בית הספר, יועצות , עו"ס וכן עם הצוות החינוכי בפנימייה והנהלת הפנימייה במטרה: לאתר, למיין, לתגבר ולקדם את התלמידים.

בית הספר למוסיקה

בכפר הירוק פועל מזה שנים,  בית ספר למוזיקה ונגינה בבית ריושקה  –בניין האומנויות, שהוקם כדי לקיים פעילות אומנותית ומוזיקלית בכפר הירוק. באגף המוזיקה  חדרי לימוד, אולם חזרות, חדר מחשבים ללימוד מוזיקה

ואולפן הקלטות מאובזר. חדרי הלימוד, חדרי החזרות והאולפן מצוידים בכלי נגינה, מערכות הגברה, מערכות תופים ומגברי גיטרות ובס. יש פסנתר כמעט בכל חדר וכל ציוד שעולה על הדעת.

לתלמידי המוזיקה יש יתרון גדול כשהם לומדים נגינה ב"בית הספר למוזיקה של הכפר הירוק", אולם יש אפשרות ללמוד נגינה מחוץ לכפר הירוק ולהשתתף בכל שאר פעילויות המוזיקה, בתוך הכפר הירוק.

לימודי הנגינה מחייבים תשלום על השיעורים. תלמידי פנימייה, משפחתון ופנימיית יום 

התלמידים יוכלו ללמוד נגינה על כלי נגינה אחד, בשיעורים של 30 דקות, על חשבון הפנימייה/משפחתון/פנימיית יום, באישור מנהל המוסד.כל תלמיד חדש יקבל בשיעור הראשון טופס הרשמה בו יצוינו כל התנאים לרבות התשלום. התחלת הלימודים מותנית בחתימה על הטופס ותשלום על הלימודים בבית הספר למוזיקה.

 

לימוד נגינה בכלי הנגינה הבאים:
 • פסנתר
 • גיטרה
 • גיטרה בס/ קונטרה בס
 • תופים/ כלי הקשה
 • פיתוח קול
 • כלי נשיפה – סקסופון, חצוצרה וחליל צד
 • סאונד והפקה באולפן
 • סדנת כתיבה והלחנת שירים
 • הרכבים קוליים
 • מוזיקה אלקטרונית
 •  יש אפשרות להשכיר כלי נשיפה מבית הספר.   

ימי הפעילות מראשון עד חמישי מ16:00 ועד 21:00 .

עלות הלימוד בבית הספר למוזיקה של הכפר הירוק:

2520 ש"ח  לשנה בשיעורים של 30 דקות ., 3220 שח לשנה בשיעורים של 45 דקות ,  3960 שח  לשנה לשיעורים של 60 דקות בשנה יתקיימו 28 שיעורים. כמו כן יתקיימו שיעורים קבוצתיים,הרכבים מודרכים וקורסיםבעלות של 1500 שח לשנה. 1800 שח לשנה לשיעורי זוגות. בשנה 24 מפגשים. התשלום מראש לכל השנהבצ'קים דחויים.

בכל שאלה אפשר לפנות לאמיר בן אלון מנהל בית הספר למוזיקה ורכז מגמת המוזיקה

בימים א-ה בין 16:30 ל18:30 .

אמיר בן אלון – 050-7222007

שחמט

האקדמיה לשחמט פותחת את דלתה בפני תלמידים מצטיינים מכל הארץ, אשר מעוניינים לשלב לימודים ברמה גבוהה לצד פיתוח כישוריהם בתחום השחמט.

לרשות התלמידים צוות מורים ברמת אומן ורב אומן ומתקנים חדישים. התלמידים משתלבים בנבחרת השחמט של הכפר הירוק אשר ממוקמות היום במקום הראשון בישראל. הלימודים בתנאי חוץ או פנימייה ומלווים על ידי צוות חינוכי חם, מקצועי ותומך.

לפרטים נוספים:
אלמוג בורשטיין – 054-4979447
עדי גל – 052-4713500

התזמורת הסימפונית הקלאסית של הכפר הירוק

התזמורת הסימפונית של הכפר הירוק הוקמה בספטמבר 2012.

התזמורת מנתה בתחילת דרכה כ-20 נגנים מכיתות ז-י, והחלה לעבוד על רפרטואר מגוון מהבארוק ועד למאה העשרים.

כיום, התזמורת מונה כ- 80 נגנים ברמה גבוהה מכיתות ז-י"ב, מרחיבה את הרפרטואר באופן מתמיד, וכבר הופיעה באינספור קונצרטים בארץ ובחו"ל.

צוות התזמורת המקצועי-המנצח, הד"ר בנימין יוסופוב, וצוות המורים המדריכים את הסקציות-מובילים את התזמורת לחוויות מוזיקליות מעשירות ולהישגים בולטים.

דילוג לתוכן